Čínská medicína a strava

Strava je dle tradiční čínské medicíny velice důležitá k udržování zdraví a dlouhověkosti.

Pokud máte nějaké dlouhodobé, nebo vážnější onemocnění, je důležité tělu pomáhat i stravou.

Snažit se nejíst potraviny, které obsahují mnoho škodlivin tzn. uzeniny, polotovary, potraviny, které obsahují hodně konzervačních látek a dalších chemických přísad.

Není potřeba se v jídle omezovat, je ale dobré vědět, že bychom měli náš jídelníček vyvažovat vším i vařenou zeleninou, obilninami a luštěninami.

 

SLEZINA

Podle tradiční čínské medicíny je velice důležitý element země SLEZINA a to proto, že přetváří čchi – energii, kterou naše tělo přijímá z potravy a dýchání a dále je rozděluje ostatním orgánům. Slezina je velice citlivá na to co jíme, je to "orgán orgánů". Slezině pomáháme a blahodárně na ni působíme, když jíme vařenou celozrnnou obilnou stravu (pšenice, oves, žito, rýže natural, jáhly), dále nasládlá vařená či dušená zelenina (dýně, tykve, cukety). Velice důležité jsou teplé snídaně, zeleninové polévky a obilnové kaše. Je důležité jíst stravu teplou, studená strava i pití oslabuje velice funkci sleziny, ta pak musí vynaložit velikou námahu na „ohřátí“. Slezina potřebuje živiny, blahodárně působí SPIRULINA (najdete v našem e-shopu), denní dávka spiruliny dodá tělu minerály a živiny jako dostatečné množsvtí zeleniny.

Slezinu oslabujeme přemírou bílého cukru, bílé mouky a mléčných výrobků.

 

LEDVINY

Ledviny se podle čínské medicíny nazývají „druhým srdcem“.

Ledvinám prospívá vařené, dušené či pečené, mírně solíme. Z potravin jsou vhodné losos, pstruh, tuňák, kapr, okoun, platýz, sardel, úhoř, treska, také luštěniny, fazole adzuki, hrášek, čočka, sojové boby, můžeme i vepřové maso a zřídka grilované, dále ovce, beran, jehně, koza, různé druhy čajů.

V zimě jsou velice vhodné zeleninové polévky a obilnové kaše.

Je důležité dodávat ledvinám CALCIUM (to najdete na našem e-schopu).

Prohříváme tělo, chráníme před chladem, bedra a hýždě.

 

Nákupní košík je prázdný

Zboží: žádné
Cena: 0 Kč