Orgánové hodiny

 

 23-1hod

ŽLUČNÍK 

 Začíná pracovat žlučník.  Ti, kdo mají problémy s tímto orgánem se obvykle v tuto hodinu budí, nebo nemohou spát.
 

 1- 3hod

JÁTRA

 Začínají pracovat játra, v této době nastává útlum (je nejnižší okysličení mozku), je dobré zvýšit pozornost při činnostech vyžadujících zvýšenou opatranost (např. řízení automobilu). Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, jíst tuky a pít kávu.
 

 3-5hod

PLÍCE

 Vrcholí činnost plic, proto se často budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou nebo lidé s jinými onemocněními dýchacích cest. V této době člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského rozměru, budíme se a jakákoli denní povinnost, kterou hravě zvládáme, má podobu neuvěřitelné překážky.
 

 5-7hod

TLUSTÉ

STŘEVO

 Tlusté sřevo je v nejvyšší činnosti. Je dobré vyhýbat se v tuto dobu spěchu a stresu a navyknout si na vyprazdňování. Je také potřeba se pomalu probouzet. Ten, kdo je nemocný, se cítí při probuzení v této době špatně. Je dobré pít hodně teplého čaje, vody a jíst lehkou snídani.
 

 7- 9hod

ŽALUDEK

 Dostává se do hlavní aktivity žaludek. Je dobré snídat lehká jídla, vyhnout se tučným a smaženým pokrmům. Tělo potřebuje být v teple a přijímat teplou stravu - snídani. Není vhodná studená sprcha nebo koupel.
 

 9-11hod

SLEZINA

 Vrcholí práce sleziny a slinivky břišní. Nedoporučuje se pít alkohol. Vhodné je ovoce, med. Je to nejvhodnější doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti a spotřebovávat je pro svoji činnost. Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, ale můžeme vydávat vysoké duševní výkony. Kolem 11hod nastává dopolední výkonnostní vrchol.
 

 11-13hod

SRDCE

 Je to doba aktivní činnosti srdce, není proto dobré ho zatěžovat velkým množstvím potravy a už vůbec ne kávou. Nastává mírný fyzický i duševní útlum. Pozor na úrazy! Doba vhodná na procházku nebo krátký spánek.
 

 13-15hod

TENKÉ

STŘEVO

 Do činnosti se dostává tenké střevo, je to nejvhodnější doba na oběd. Kdo měl lehkou snídani mezi 7-9hod, tomu nebude po obědě těžko. Začíná se zvyšovat fyzická aktivita. Snižuje se citlivost zubů, proto je vhodné navštívit zubního lékaře.
 

15-17hod

MOČOVÝ

MĚCHÝŘ 

 V tuto dobu začíná nejvíce pracovat močový měchýř. Dobré je pít bylinné čaje a sportovat. Trávící systém je schopen přijmout vydatné jídlo, tělesná aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostrního stupně.
 

 17-19hod

LEDVINY

 V nejvyšší aktivitě jsou ledviny a je velmi nutné se vyhýbat všemu co jim škodí (káva, alkohol, chemikálie, limonády, soli, chlad a stres). Tělo v tuto dobu dobře přijímá minerály (BIOKALCIUM, BIOZINEK, SPIRULINA) a blahodárně působí na ledviny CORDYCEPS. Pijeme jen vodu nebo bylinné čaje.
 

 19-21hod

OSRDEČNÍK

 Do činnosti se dostává obal srdce a krev. Touto dobou člověk dobře vnímá a učí se. Je to dobrý čas pro poslech hudby, návštěvu divadla, ale také je v tuto dobu účinnější aplikace krémů na bolestivá místa.
 

 21-23hod

TROJITÝ

OHŘÍVAČ

 Tělo se připravuje na spánek, v tuto dobu bychom měli usínat. Tělo chce klid, neměli bychom dělat nic pro jeho aktivaci. Nejíst, nekouřit, nepít alkohol, V aktivitě je trojitý ohřívač, podle TCM jsou to 3 energetická centra napojená na vesmír, proto pokud užíváme některé produkty, tělo si je využije pro tu část těla, kde je nejvíc potřebuje. Vhodná doba pro meditaci.

Nákupní košík je prázdný

Zboží: žádné
Cena: 0 Kč