PENTAGRAM - pět elementů

 

K projevení energií JIN a JANG je potřeba hmota. JANG uvádí do pohybu – aktivuje a dává JINU formu. Pět prvků-elementů jsou na sobě vzájemně závislé, transformují se jeden do druhého stále dokola, je to koloběh vzniku a zániku, znamená to, že jeden se rodí z druhého  a je zásoben jeho energií. DŘEVO živí OHEŇ, OHEŇ vytváří ZEMI, ZEMĚ obsahuje KOV, KOV udržuje VODU, VODA napájí DŘEVO.

Každý prvek obsahuje PÁROVÉ ORGÁNY. Ty se skládají z orgánu plného JINOVÉHO a dutého JANGOVÉHO. Tyto se vzájemně ovlivňují (tzn. že když není v rovnováze jeden, nemůže být ani ten druhý) např. JÁTRA/ŽLUČNÍK, SRDCE/TENKÉ STŘEVO atd.

              

  DŘEVO – období jara 14.2. - 14.5. (JÁTRA/ŽLUČNÍK)

Prvku dřevo přináleží východ, k vlivům patří vítr (tzn. že přemíra neprospívá tomuto elementu). Dřevo představuje právě se rodící, je to začátek, zrod, dětství (představuje rodící se JANG). Barva dřeva je zelená, kyselá chuť podporuje funkci jater, přemíra kyselé však oslabuje játra. Kondice jater se pozná podle toho, v jakém stavu máme nehty a zrak. Játra řídí šlachy a vazy. Čchi dřeva vniká do jater a vychází očima. Emoce dřeva je vztek. Zvuk je křik. V tomto období pomáháme tělu očistou.

Doporučujeme DVOJITOU CELULOSU, CHITOSAN, CORDYCEPS, VEJKAN, LANG YANG, BIOKALCIUM, ANTILIPIDOVÝ ČAJ.

 

  OHEŇ – období léta 15.5. - 14.7. (SRDCE/TENKÉ STŘEVO)

Prvku ohně přináleží jih, k vlivům patří horko (tzn. přemíra neprospívá tomuto elementu). Oheň představuje dospívání, aktivitu (představuje sílící JANG). Do tohoto elementu přináleží mozek a mícha. Barva ohně je červená/oranžová, hořká chuť podporuje funkci srdce, avšak přemíra hořké ho oslabuje. Kondice srdce se pozná podle prokrvení obličeje a jazyka. Srdce řídí cevní systém. Otvor srdce je jazyk. Emoce ohně je radost. Zvuk je smích. V tomto období mineralizujeme a tím vysušujeme hlen.

Doporučujeme střídat všechny druhy BIOKALCIA, BIOZINEK, SPIRULINA, SAN GAO, CHOLIKAN, ANTILIPIDOVÝ ČAJ.

 

  ZEMĚ – babí léto 15.7. - 14.9. (SLEZINA, SLINIVKA/ŽALUDEK)

Prvku země přináleží střed, k vlivům patří vlhko (tzn. přemíra neprospívá tomuto elementu). Země představuje dospělost, vyrovnanost, rodinu, ukázněnost a zodpovědnost. (slábne JANG a z něj se rodí JIN). Barva země je žlutá, sladká chuť podporuje funkci sleziny/slinivky, avšak přemíra sladké jim škodí. Kondice sleziny se pozná podle tukové tkáně těla, stavem svalů a úst. Otvor sleziny jsou ústa. Slezina řídí svaly. Patří sem vlastnost - starotlivost. Slezině prozpívá zpěv. V tomto období dodáváme do těla živiny.

Doporučujeme DIGEST, SPIRULINA, ZINEK, BIOKALCIUM, ČAJ NA REDUKCI HMOTNOSTI.

 

KOV – období podzimu 15.9. - 14.11. (PLÍCE/TLUSTÉ STŘEVO)

Prvku země přináleží západ, k vlivům patří sucho (tzn. přemíra neprospívá tomuto elementu). Kov představuje stárnutí, obrácení se do svého nitra, oddělování důležitého od nedůležitého (představuje rodící se JIN). Barva kovu je bílá, pikantní chuť podporuje funkci plic  a tlustného střeva, avšak přemíra pikantní jim škodí. Otvor plic je nos. Plíce řídí kůži. Kondice plic a tl. střeva  se pozná podle stavu pleti a nosu. Emoce kovu je smutek. Zvuk je pláč. V tomto období pomáháme tělu očistou.

Doporučujeme DVOJITOU CELULOSU, CHITOSAN, DIGEST, CORDYCEPS, ZINEK, ANTILIPIDOVÝ ČAJ, ČESNEKOVÝ OLEJ. 

 

VODA – období zimy 15.11. - 14.2. (LEDVINY/MOČOVÝ MĚCHÝŘ)

Prvku vody přináleží sever, k vlivům patří chlad (tzn. přemíra neprospívá tomuto elementu). Voda představuje zmoudření stárnutí a příprava na odchod (představuje sílící JIN). Barva vody je modrá až černá, slaná chuť podporuje funkci ledvin a močového měchýře, avšak přemíra slané jim škodí.Otvor ledvin je ucho. Ledviny řídí kosti. Kondice ledvin a moč.měch. se pozná podle stavu vlasů a zubů. Emoce ledvin je strach. Doplňujeme živiny a podporujeme funkci ledvin.

Doporučujeme CORDYCEPS, BIOCALCIUM, ANTILIPIDOVÝ ČAJ, IKAN, COMMLINES.

Nákupní košík je prázdný

Zboží: žádné
Cena: 0 Kč